a
HomeCiekaweKomfort jazdy i niska cena, czyli o zaletach Renault

Komfort jazdy i niska cena, czyli o zaletach Renault

Komfort jazdy i niska cena, czyli o zaletach Renault

renaultRenault to marka motoryzacyjna, która istnieje na rynku od 1898 roku. Jej największym osiągnięciem było wprowadzenie do ogólnego użytku turbosprężarek. Dzięki temu wynalazkowi koncern zapisał się na stałe w kartach historii motoryzacji. Firma od 2000 roku wyznacza światowe trendy, zwłaszcza jeśli chodzi o bezpieczeństwo pojazdów.

Oferta

Renault jest producentem samochodów popularnych, chociaż w ich ofercie znalazło się również miejsce dla limuzyn, autobusów i ciężarówek. Słynie z doskonałego designu i oryginalnych rozwiązań, kreuje trendy w samochodowej modzie. Pojazdy wychodzące z fabryki Renault odznaczają się szczególnym komfortem, dużym bezpieczeństwem użytkowania oraz doskonałym wyposażeniem. Ich wadą jest niestety rozbudowana elektronika, która potrafi być wymagająca w serwisowaniu. Elementami, które najczęściej zawodzą, są komputery pokładowe, system hands free, a także czujniki deszczu. Przez ostatnie lata firma jednak stara się poprawić te mankamenty. Modele marki Renault nie cieszą się jednakowoż bardzo dobrą opinią i raczej szybko tracą na wartości, dzięki czemu, na rynku wtórnym, nawet za niewielkie ceny można nabyć bezpieczne, zadbane i komfortowe samochody. Tak jest w przypadku jednego z najbardziej popularnych modeli marki.

Renault Megane I.

Samochód ten cieszy się największą popularnością i chlubą na polskich drogach. Doceniane jest w nim przede wszystkim przestronne wnętrze, wygodne fotele kierowcy, jak i pasażerów oraz ogromny bagażnik. Do największych plusów tego modelu należy doskonała dynamika jazdy, rozsądne spalanie i niezawodność skrzyni biegów. Samochód charakteryzuje się niskimi kosztami eksploatacji, najczęstszej wymianie podlegają kostki hamulcowe, filtry i oleje. Renault Megane jest pojazdem niedrogim w zakupie, gwarantującym komfort użytkowania, trwałość i solidność.

Plusy

Samochody Renault Megane I cieszą się miękkim i niezawodnym zawieszeniem, które doskonale tłumi nierówności jezdni, a także układem jezdnym, który gwarantuje komfort jazdy. Najczęściej podkreślaną zaletą tego modelu jest wysoki poziom bezpieczeństwa. Także wnętrze samochodu jest bardzo chwalone, obicia wykonane z miłego w dotyku tworzywa gwarantują, że czas spędzony w samochodzie mija z przyjemnością. Dużą zaletą Renault Megane I jest tania eksploatacja. Jest to trwały i solidny pojazd, który rzadko sprawia problemy, części zamienne nie kosztują dużo i są łatwo dostępne.

Minusy

Wadami modelu Megane I jest brak klimatyzacji w wersji podstawowej. Samochód wyposażony został w silnik 1.4, który dobrze sprawdza się w mieście, jednak zamontowane w nim 75 koni nie wystarcza w dłuższej trasie. Układ jezdny przystosowany jest do jazdy komfortowej, przez co zupełnie nie spełnia swojej roli w dynamicznej jeździe. Szwankuje także elektryka. Najczęściej zawodzą centralny zamek oraz elektrycznie otwierane szyby.

Renault Megane I to doskonały samochód dla osób, które stawiają na względną niezawodność, niskie koszta zakupu i utrzymania, a także łatwość użytkowania.

Źródło: autocentrumlis.pl/oferty/samochody-nowe/renault

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com