a
HomeDom i wnętrzeŚciana nad blatem w kuchni – co zamontować?

Ściana nad blatem w kuchni – co zamontować?

Ściana nad blatem w kuchni – co zamontować?

03Kuchnia to swoiste miejsce w każdym domu – określana jest często królestwem kobiet, źródłem domowego ogniska, ogólnie to pomieszczenie, w którym powinno być czysto i przytulnie. Dbając o właściwą dekorację kuchni, można wypróbować wiele sposobów na jej upiększenie bez utraty funkcjonalności. Dość ciekawym rozwiązaniem będzie użycie fototapety pasującej stylem do tutejszego klimatu. Ponieważ większość ścian w kuchni zagospodarowywana jest naturalnie za pomocą szafek bądź półek, nie zawsze będzie gdzie taką fototapetę umieścić. W wielu pomieszczeniach wolna pozostaje ściana nad blatem w kuchni – jak najbardziej może ona zostać tak udekorowana.

Podczas wybierania fototapety trzeba mieć na uwadze fakt, że kuchnia to pomieszczenie niejako robocze. Łatwiej tam więc o różnorodne zabrudzenia, a także o negatywny wpływ pary wodnej. Fototapeta powinna być wykonana z materiału odpornego na wilgoć i wpływ wysokiej temperatury, na przykład z tzw. materiału winylowego. Wykorzystanie takiego rozwiązania ułatwia też późniejszą konserwację fototapety, na przykład jej zmywanie za pomocą łagodnych detergentów czy też wycieranie wilgotną ściereczką z dodatkiem środka czyszczącego.

Możliwych wzorów jest bardzo dużo – w sklepie internetowym Foteks można znaleźć propozycje gotowych tapet na ścianę nad blatem w kuchni oraz inne fototapety, obrazy, plakaty, naklejki, dekoracje ścian i wiele innych produktów. Wystrój kuchni łatwo dopasować np. do pory roku albo uwiecznić najbardziej ulubioną porę tak, aby nawet zimą w pomieszczeniu tym kwitły kwiaty i było wiosennie. Wśród dostępnych pomysłów na uwagę zasługują setki gotowych i „smakowitych” wzorów warzywnych i owocowych. Zastosowanie takiej fototapety z pewnością sprawi, że spożywanie posiłków w kuchni będzie jeszcze przyjemniejsze. Użyte żywe, soczyste kolory przyciągają wzrok i wywołują same pozytywne skojarzenia. Coś dla siebie znajdą np. miłośnicy kawy, barwnych drinków czy też delikatnych motywów florystycznych o przeróżnych barwach, które łatwo dopasować do dominującej w kuchni kolorystyki.

Źródło: Artykuł został przygotowany przez firmę FOTEKS – producenta winylowych fototapet kuchennych

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com