a
HomeTechnologiaMobilne płatności

Mobilne płatności

Mobilne płatności

Skąd tak mała popularność? Niedawne problemy użytkowników komórek, których wmanewrowano w niechciane konkursy i absurdalnie wysokie koszty płatności, działają niestety odstraszająco. Większość z nas dwa razy zastanawia się teraz, zanim sięgnie po komórkę i wyśle SMS-a Premium.

Ci, którzy korzystają z tej opcji – co ciekawe – zasadniczo nie narzekają na poziom cen. Odpowiedzi „raczej zadowolony” i „zdecydowanie zadowolony” stanowiły łącznie 50,4 proc. wszystkich, co oznacza, że koszty ustalane są prawidłowo. Problem leży więc najwyraźniej głównie w tym, że – jak również wskazali respondenci – najczęstszym problemem jest ukrywanie prawdziwych cen przez dostawców, a także konieczność wysyłania więcej niż jednego SMS-a, o czym rzecz jasna dowiadujemy się już po wysłaniu pierwszego.

 

Niestety, nadal zbyt wiele firm pobierających płatności przez SMS-y Premium Rate, zamiast przyłożyć się trochę do swoich ofert i budować zaufanie klientów – woli ich po prostu naciągnąć. Jest to rzecz jasna działanie krótkowzroczne, bo przez takie właśnie sytuacje coraz mniej osób korzysta z tej wygodnej metody kupna, ale najwyraźniej tylko drastyczna zmiana prawa i wysokie kary mogłyby coś w tej sprawie zmienić.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com