a
HomeCiekaweSnow Fever Finale w Chamrousse – czyli celebracja zakończenia sezonu

Snow Fever Finale w Chamrousse – czyli celebracja zakończenia sezonu

Snow Fever Finale w Chamrousse – czyli celebracja zakończenia sezonu

Snow Fever Finale w Chamrousse - czyli celebracja zakoÅ„czenia sezonu.Francuskie Alpy są tłumnie odwiedzane przez turystów, zarówno francuskich, jak i zagranicznych – popularnością cieszy się zwłaszcza departament Isere, w którym znajduje się miasto i gmina Chamrousse. Ośrodek narciarski obejmuje powierzchnią 3 mniejsze miejscowości: Le Recoin, Roche-Béranger i Bachat-Bouloud, jest to niezwykle słoneczny obszar. W Chamrousse próżno szukać zabytków czy pomników kultury, jego głównymi atutami są bowiem wyśmienite warunki narciarskie oraz piękne krajobrazy. Miasteczko to powstało w latach 60- tych ubiegłego wieku, w związku z odbywającą się w oddalonym jedynie o 25 km Grenoble (w 1968 roku) Olimpiadą.

Trasy narciarskie są nie tylko liczne, doskonale przygotowane ale i zróżnicowane pod kątem stopnia trudności. Część z nich odpowiada na potrzeby osób o bardzo szerokich umiejętnościach, inne, dodane później, pozwalają na jazdę osobom początkującym. W okolicy funkcjonują też snowparki – w jednym z nich przygotowano zaawansowane przeszkody i halfpipe, dla doświadczonych snowboardzistów, natomiast w drugim – prostsze elementy umożliwiające rozwijanie swoich umiejętności. Snowpark obejmuje ponad 6 hektarów, i jest wypełniony różnego rodzaju rozrywkami. Zawiera też tereny zaprojektowane z myślą o dzieciach. W pobliskim Roche-Béranger natomiast z pewnością coś dla siebie znajdą miłośnicy nart biegowych – znajduje się tam bowiem aż 55 kilometrów dobrze utrzymanych tras, 9- kilometrową bieżnię, oraz 3-kilometrową trasę dla zaprzęgów.

Chamrousse to region odwiedzany także ze względu na organizowane w nim imprezy. W latach 60 tworzono miejscowość w taki sposób, by stanowiła zaplecze rekreacyjne dla zawodników olimpijskich. Warto przy tym zauważyć, iż Chamrousse dzieli się na dwa (a właściwie trzy) „segmenty”. Pierwszy z nich, najstarszy to Chamrousse 1650 – zbudowany jako pierwszy, z hotelami o najwyższym standardzie, nowoczesną zabudową, licznymi sklepami, barami i restauracjami. Chamrousse 1700/1750 to z kolei dwie działające jako całość miejscowości, które są nieco mniej ekskluzywne (tak w ramach oferty, jak i cen), ale za to z łatwiejszym dostępem do prostszych tras narciarskich, oraz położone w spokojniejszej okolicy. Jeśli jednak interesują nas imprezy, to Snow Fever Finale stanowi niewątpliwie jedną z ostatnich, a na pewno najbardziej spektakularną okazję na zakończenie narciarskiego i snowboardowego sezonu. Oferta wyjazdu przemówi nie tylko do studentów, ale do wszystkich, którzy mają ochotę połączyć białe szaleństwo na stokach, w snowparkach, z nocnym życiem wypełnionym imprezami i innymi atrakcjami. Wieczorem w sezonie Chamrousse tętni życiem – nie brak tu klubów tanecznych czy barów, a organizowane imprezy cieszą się dużą popularnością. Niezależnie więc od tego, czy jesteśmy fanami wypoczynku w gronie rodzinnym, wśród przyjaciół, czy też w samotności – warto wybrać zimowy wyjazd na Snow Fever Finale.

Więcej…

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com