a
HomeCiekawePłyty stropowe sprężone – co warto o nich wiedzieć?

Płyty stropowe sprężone – co warto o nich wiedzieć?

Płyty stropowe sprężone – co warto o nich wiedzieć?

Dzięki nowoczesnej technologii betonu sprężonego możemy uzyskać wysokiej jakości materiały o bardzo dużej wytrzymałości, która ma więcej do zaoferowania niż tradycyjne rozwiązania żelbetonowe. Nowoczesne płyty stropowe sprężone jak sama nazwa wskazuje wykorzystywane są głównie do wyrobu stropów, belek, nadproży i dźwigarów. Zdecydowana większość firm oferuje swoim klientom gotowe prefabrykaty, które można błyskawicznie wykorzystać na budowie.

Płyty stropowe sprężone – co warto o nich wiedzieć?

Strunobeton najprościej rzecz mówiąc to nic innego jak sprężony beton, który zawiera gotowe zbrojenia najczęściej w postaci specjalnych drutów i linek ze stali wysokogatunkowej. Zbrojenia te są odpowiednio naprężone podczas wylania masy betonowej, dzięki czemu mogą pochwalić się doskonałymi parametrami. Na naciągnięte sploty stalowe producenci wylewają różnorodne mieszanki betonowe, które oparte są na odpowiednio dobranej recepturze. Jeżeli płyty stropowe sprężone osiągną odpowiednią wytrzymałość, to następuje systematyczne odprężanie stalowych strun. Przy takich mechanizmach cała siła ze splotów przenoszona jest bezpośrednio na beton.

Moda na prefabrykaty

W dzisiejszych czasach płyty stropowe sprężone przeżywają swoją drugą młodość i coraz częściej można je spotkać na placach budowy. Największą zaletą płyt stropowych jest nie tylko ich jakość, ale również to, że są o wiele tańsze od konkurencyjnych rozwiązań. Nie można zapominać także o doskonałej odporności na działania czynników zewnętrznych. Dzięki płytom stropowym sprężonym bez żadnego większego problemu możemy realizować konstrukcje o bardzo dużej rozpiętości. Jest to także najprostszy i najszybszy sposób na zredukowanie ugięcia w elementach zginanych, dzięki czemu można osiągnąć lżejsze i smuklejsze konstrukcje, które są bardzo wytrzymałe. Inwestorzy w dzisiejszych czasach poszukują idealnego kompromisu pomiędzy wysoką jakością, wytrzymałością i przystępną ceną, dlatego też płyty stropowe sprężone błyskawicznie znikają z półek sklepowych.

Płyty stopowe są także doskonałym materiałem dla samych projektantów, którzy mają zdecydowanie większe pole do popisu i mogą zaprojektować naprawdę nietypowe pomieszczenia. Doświadczony projektant w bardzo prosty sposób będzie mógł zrównoważyć działające na daną konstrukcję obciążenia. Dzięki niewielkiej masie, gotowe elementy montuje się bardzo szybko i niesłychanie wygodne. Nowoczesne płyty stropowe sprężone przypadną do gustu nie tylko projektantom, ale również ekipom budowlanym.

Więcej informacji znajdziesz na stronie płyty stropowe sprężone

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com