a
HomeCiekaweProblemy z depilowaniem nóg

Problemy z depilowaniem nóg

Problemy z depilowaniem nóg

Usuwanie włosków z kończyn dolnych jest standardem higienicznym w przypadku kobiet. To od nich wymaga się, by nogi były zawsze idealnie gładkie. Nie jest to jednak sprawa taka prosta bowiem dostępne do tej pory metody depilacyjne były nie tylko czasochłonne, ale i uciążliwe. Niektóre powodowały ból, inne dawały estetyczny efekt tylko przez kilka dni. Okazuje się również, że niektóre z technik usuwania nadmiernego owłosienia były powodem różnych dolegliwości, inne były wręcz zakazane w niektórych przypadkach.

Golenie nóg jednorazową maszynką

To chyba najbardziej popularna i najczęściej wykorzystywana metoda. Polega na usuwaniu owłosienia ostrzem maszynki do golenia. Zabieg depilacyjny trwa kilkanaście minut, efekt gładkich nóg pozostaje jednak tylko przez dobę, u kobiet o włoskach jasnych i delikatnych, maksymalnie kilka dni. Co więcej, golenie kończyn maszynką nieraz doprowadza do podrażnień naskórka a nawet wrastania włosów pod skórę. W rezultacie ta staje się zaczerwieniona, pojawiają się stany zapalne w postaci niewielkich, ropnych krostek.

Usuwanie włosów depilatorem

To metoda dosyć bolesna a zabieg trwa co najmniej kilkanaście minut. Depilator usuwa jednak włosy na dłużej, bo pozostają one gładkie nawet przez kilka tygodni. Przeciwwskazaniem do korzystania z depilatora jest jednak wrażliwa skóra nóg oraz niewydolność żylna.

Depilacja woskiem

To dosyć często stosowana metoda usuwania włosków z nóg natomiast trzeba zaznaczyć, że jedna z najbardziej bolesnych. Efekty są jednak zadowalające, bo gładkimi nogami można cieszyć się nawet do miesiąca. Z depilacji woskiem nie mogą jednak korzystać kobiety, u których zdiagnozowano żylaki oraz te, których skóra na depilowanych obszarze jest wrażliwa i skłonna do podrażnień.
Często występującym problemem po depilacji woskiem są wrastające włoski, które powodują bolesność i stany zapalne skóry.

infografika depilacja

Depilacja laserem

To najnowsza i najbardziej skuteczna metoda usuwania owłosienia. Co więcej, to jedyna technika, która pozwala pozbyć się włosków raz na zawsze. Laseroterapia podzielona jest na kilka zabiegów – każdy z nich trwa średnio kilkanaście minut. Zabiegi laserowe nie są zbyt bolesne (innowacyjne urządzenia posiadają nakładki chłodzące skórę), pacjenta może jedynie odczuwać lekkie szczypanie w czasie emisji wiązek światła. Depilacja laserowa może być wykonywana jedynie przez doświadczonych lekarzy, tylko w gabinetach dermatologicznych bądź klinikach medycyny estetycznej.

Artykuł powstał przy współpracy z redaktorami portalu http://medicinemag.pl/.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com