a
HomeDom i wnętrzePrzechowywanie ubrań to trudna sztuka

Przechowywanie ubrań to trudna sztuka

Przechowywanie ubrań to trudna sztuka

Przechowywanie ubrań to trudna sztukaCzy w Twojej szafie ciągle brakuje miejsca na wszystkie ubrania? Czy nie możesz jej domknąć, bo spodnie i swetry usilnie próbują się z niej wydostać? A może należysz do szczęśliwych posiadaczy garderoby z prawdziwego zdarzenia i nie widzisz problemu? Nawet jeśli tak jest, z pewnością wiesz, że zimą i jesienią nosimy inne rzeczy niż wiosną i latem. O ile w przypadku kurtek, płaszczy i innych okryć wierzchnich nie ma problemu – wieszamy je w szafie w przedpokoju lub na wieszaku przy wyjściu, tak w przypadku pozostałych elementów garderoby może pojawić się problem.

Z półki na półkę…

Przeciętny Polak posiada w mieszkaniu przynajmniej jedną lub dwie szafy, w których trzyma wszystkie swoje ubrania. Do tego najczęściej dostawiona jest komoda z szufladami lub mniejsza szafka, w której ułożona jest bielizna i inne drobne dodatki. Najczęściej dzielimy nasze półki na letnie i zimowe. Na jednych trzymamy odzież noszoną w upalne dni, a na pozostałych tę grubszą i cieplejszą. W rezultacie wszystko jest wymieszane i systematycznie przekładane z jednego miejsca w drugie. A może by tak ułatwić sobie sprawę?

Na rynku dostępne są różnego rodzaju pudełka plastikowe, kartony oraz pokrowce, które pozwalają na „upchanie” naszych ubrań na okres, w którym ich nie potrzebujemy. Niestety to wszystko zajmuje bardzo dużo miejsca i czasem mija się z celem. Lokatorzy mniejszych mieszkań zwracają na to szczególną uwagę.

Najlepsze rozwiązanie

Doskonałym rozwiązaniem mogą być worki próżniowe przeznaczone do przechowywania odzieży, które można kupić za niewielkie pieniądze w sklepach internetowych. To najlepszy sposób na zaoszczędzenie i tak już brakującego miejsca w domu. Ponadto worki zapobiegają kurzeniu się ubrań, ponieważ nie zawierają w środku powietrza. Dzięki swojej wytrzymałości, zapobiegają również dostaniu się do środka wody, wilgoci i najgorszej zmory – moli.

Tak przechowywane ubrania dłużej wyglądają jak nowe i przede wszystkim pozwalają zaoszczędzić aż do 75% miejsca! Wystarczy użyć odkurzacza, wyssać całe powietrze i spokojnie pozostawić odzież w piwnicy lub garażu. Ubrania w workach próżniowych umiejscowione pod łóżkiem czy nawet za szafą również nie ulegną zniszczeniu. To sprawdzony pomysł, którego warto spróbować w swoim mieszkaniu i w końcu poczuć przestrzeń w szafie.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com