a
HomeTechnologiaZbiorniki w cynkowaniu ogniowym

Zbiorniki w cynkowaniu ogniowym

Zbiorniki w cynkowaniu ogniowym

fireworks-725146_1280Cynkowanie ogniowe jest procesem, którego celem jest pokrycie różnych elementów stalowych cienką warstwą cynku. Przeprowadza się je w celu zapewnienia ochrony powierzchni stali przed korozyjnym działaniem wody i powietrza.

Etapy cynkowania ogniowego

W cynkowaniu ogniowym wyróżnia się sześć podstawowych etapów:

  1. Obróbka strumieniowo-ścierna
  2. Odtłuszczanie
  3. Trawienie
  4. Topnikowanie
  5. Suszenie
  6. Cynkowanie

Jak wyraźnie widać, dopiero ostatnia faza jest tak naprawdę właściwym cynkowaniem, a wszystkie wcześniejsze przeprowadzane są jedynie, a może aż, w celu wstępnego przygotowania powierzchni stali do właściwego procesu obróbki, czyli pokrycia powierzchni cienką warstwą cynku poprzez zanurzenie w kąpieli cynkowej, której temperatura sięga nawet 455 stopni C.

Zbiorniki wykorzystywane w cynkowaniu ogniowym

Do prawidłowego przeprowadzenia procesu cynkowania ogniowego niezbędne są zbiorniki wykonane z odpowiednich materiałów oraz gwarantujące właściwy poziom wytrzymałości i bezpieczeństwa. Wiąże się to z wyjątkowo ciężkimi warunkami pracy: żrącym i agresywnym działaniem kwasów oraz skrajnie wysokimi temperaturami. Problematyczny jest także ciężar poszczególnych cynkowanych elementów. Nic więc dziwnego, że zbiornikom stosowanym w cynkowaniu ogniowym stawia się wyjątkowo rygorystyczne wymagania.

Czytaj więcej: http://www.prox.info.pl/pl/page/9/zbiorniki/

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com