a
HomeCiekawePrzedstawiciel autoklasy D – Hyundai IX40

Przedstawiciel autoklasy D – Hyundai IX40

Przedstawiciel autoklasy D – Hyundai IX40

Przedstawiciel autoklasy D – Hyundai IX40Po Hyundaiu IX10, IX20, IX30 i IX35 przyszedł czas na najnowszy model z tej serii – Hyundai IX40. Ten osobowy samochód należy do klasy D. Do tego autosegmentu przynależą klasyczne osobówki, charakteryzujące się większymi wymiarami niż samochody kompaktowe. Produkowany jest od 2011 roku, jednak w Europie można go było kupić od lata 2012 roku. Czym różni się od poprzednich modeli?

Sonata

Przede wszystkim IX40 należy do średniej klasy samochodów osobowych. Jest względnie dużym i wygodnym autem rodzinnym – wyposażony został w duży bagażnik, dzięki czemu pozwala na w miarę wygodne dłuższe podróżowanie 5 osób. Przestronna kabina wyposażona została w wygodne fotele dla 5 osób, a pojemny bagażnik (540/1719 litrów kombi i 525 l sedan) oraz nisko położony próg załadunku sprawiają, że komfort jazdy nawet w długiej trasie jest dość wysoki. Podstawą IX40 jest zmodyfikowana płyta podłogowa Sonaty. Początkowe produkcje miały formę 5-drzwiowego kombi, później wprowadzono także nadwozie sedan, w opcji 4-drzwiowej.

Na zewnątrz

Model ten ma ciekawy wygląd zewnętrzny. Szyby boczne zwężają się ku tyłowi, co w połączeniu z licznymi przetłoczeniami na bokach oraz opadającym dachem daje efekt dynamicznej budowy. Dodatkowo nowoczesny grill, elektryzujące światła i srebrne akcenty dodają temu samochodowi średniej klasy bardzo eleganckiego wyglądu. Wadą modelu mogą być jednak boczne okna, które są dość wąskie i ograniczają widoczność. Jednym z największych atutów IX40 jest zawieszenie, które sprawnie amortyzuje wszelkie wstrząsy, co w połączeniu z rewelacyjnymi hamulcami znacznie podnosi bezpieczeństwo jazdy.

Silnik

Cena uzależniona jest ściśle od preferowanego wyposażenia, ale także od rodzaju silnika. Warto więc przy wyborze motoru kierować się względami oszczędności. Obydwa typy nadwozia Hyundaia IX40 dostępne są w kilku wariantach silnika: 1.6 GDI (135 KM), 2.0 GDI (177 KM), 1.7 CRDi LOW (115 KM) oraz 1.7 CRDi HIGHT(136 KM). W silnikach GDI średnie spalanie jest na poziomie 6,4 do 6,8 litrów na sto kilometrów. Silniki CRDi są bardziej ekonomiczne i schodzą do 4,6-4,7 litrów na 100 km w cyklu mieszanym. Ten ważący 1440 kilogramów samochód został wyposażony w 6-biegową manualną lub automatyczną skrzynię biegów, przedni napęd oraz zbiornik paliwa o pojemności 70 litrów.

Marka Hyundai

Samochody wyprodukowane pod marką Hyundai dzielą się na dwie generacje – starszą, produkowaną do 2005 roku i nowszą, tworzoną do dziś. Te pierwsze cechuje zwłaszcza duża … zawodność. Usterki, mimo faktu, iż nie należały do problematycznych czy trudnych w usunięciu, zdarzały się często. Krytykowane były także za przeciętne wykonanie i brak przestronności. Południowokoreański holding nieustannie porównywany był ze swoją japońską konkurencją. Ten wyścig przyniósł jednak upragnione efekty, gdyż nowe pojazdy Hyundaia są zupełnie inną generacją – wyróżnia je nowoczesna stylizacja, mocna konstrukcja, designerskie wnętrze i niezawodność. Mimo podniesienia standardów koreański producent pozostał liderem w kwestii cen. Niskie koszta zakupu decydują o popularności marki oraz o niskiej ilości kradzieży modeli należących do marki Hyundai.

Więcej: http://autocentrumlis.pl/kampanie/podglad/hyundai-i40

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com