a
HomeDom i wnętrzeSchody na beton

Schody na beton

Schody na beton

Betonowe schody to bardzo często pojawiające się rozwiązanie u tych osób, które właśnie skończyły budowę domu. Jednak to surowe wykończenie nie podoba się wszystkim i chcieliby to zmienić, a raczej zakryć betonowe wykończenie. Jest to bardzo dobry sposób, bo nada pomieszczeniu bardziej przytulnego charakteru i przede wszystkim sprawi, że chodzenie po wewnętrznych schodach nawet bosymi stopami, stanie się przyjemniejsze.

Czym pokryć betonowe schody?

Betonowe schody, są bardzo dobrym rozwiązaniem, bo możemy liczyć na niezwykłą trwałość. Najbardziej popularna metoda dotycząca, jakie schody na beton wybrać, to bez wątpienia wykończenie drewniane. Jednak drewno naturalne, zanim zostanie położone bezpośrednio na beton, należy wykończyć. Tylko tak położone drewno będzie o wiele trwalsze. Musimy stopnie drewniane wyszlifować papierem ściernym, a następnie dokładnie wyczyścić. Warto także przed montażem pokryć stopnie powłoką z lakieru lub wosku olejnego, który nie tylko zabezpieczy je, ale także doda połysku i elegancji.

Jakie drewno na schody

Poza kwestiami, które umożliwią odpowiedni montaż, musimy także wybrać gatunek drewna, z którego wykonane zostaną schody drewniane. Najlepiej wybierać dąb lub buk, ale doskonale sprawdzi się także merbau. Na zamówienie możemy także pokusić się o wykonanie schodów z drewna litego, które zaliczane jest do egzotycznych, bo takie połączenie jest często trwalsze i wygląda niecodziennie. Sprawdzi się także sosna czy miększy świerk, jednak tutaj trwałość może być mniejsza i należy odpowiednio o schody dbać. Wybierając odpowiednie drewno, powinniśmy skupić się nie tylko na finalnym wyglądzie, ale także na naszych wymaganiach, co do trwałości, bo możemy się zawieść. Schody na beton, należy więc dobierać rozważnie i z dbałością o każdy szczegół, bo mają nam służyć przez długie lata bez szwanku, więc zanim je kupimy, należy rozważyć wszystkie za i przeciw co do gatunku drewna, bo tym sposobem unikniemy rozczarowania.

Artykuł powstał przy pomocy wytwórcy drewnianych schodów na beton helta.pl

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com