a
HomeBiznesŚlub i wesele jak z bajki

Ślub i wesele jak z bajki

Ślub i wesele jak z bajki

Współcześnie coraz więcej par młodych – a zwłaszcza panien młodych – pragnie zorganizować ślub i wesele tematyczne. Często dochodzi do tego, że tematyka wesela wymaga nie tylko przystosowania dekoracji, ale również przygotowania przez gości odpowiednich dodatków do strojów i samych stylizacji. Jednym z najnowszych trendów w modzie ślubnej są śluby w stylu bajkowym – najczęściej organizowane w pałacach.

Pałace zabytkowe, udostępniane właśnie na okazję ślubów czy wesel, są obecnie dość modne wśród osób planujących ślub w wielkim stylu. Warto wiedzieć, na co można liczyć, decydując się na organizację wesela właśnie w pałacowym otoczeniu. A może warto pomyśleć również o organizacji ślubu w tym samym miejscu?

Ślub – również w pałacu

Dziś możliwości zawarcia ślubu są tak różnorodne, że bez trudu można wybrać idealną opcję, pasującą do pałacowej wizji całej imprezy. Przede wszystkim można skorzystać z kaplicy bądź niewielkiego kościółka, które są przynależne do większych kompleksów pałacowych. Zazwyczaj załatwienie księdza, który będzie na takiej uroczystości, nie jest zbytnim problemem. Co więcej, możliwe jest również złożenie ślubnych przysięg w trakcie imprezy plenerowej w pałacowych ogrodach. Tutaj pałac musi dysponować odpowiednimi krzesłami, pergolą oraz namiotami na wypadek gorszej pogody. Takiego ślubu udzielić może zarówno ksiądz, jak również i urzędnik państwowy w przypadku uroczystości cywilnej.

Dodatkowe możliwości

Zazwyczaj śluby pałacowe wiążą się z możliwością wynajęcia dodatkowych atrakcji. Pierwsza z nich to dorożka – wiele pałaców oferuje własną dorożkę albo przynajmniej limuzynę w starym stylu, dzięki czemu można zorganizować bardzo oficjalny i zdobny przejazd państwa młodych, jeśli ślub odbywa się w innym miejscu. Drugą kwestią jest dostęp do ogrodu – tutaj można wykorzystać go, jak zostało wspomniane, zarówno do organizacji ślubu, jak również po prostu przyjęcia weselnego. To odpowiednia przestrzeń do zorganizowania poprawin albo miejsca na zabawy z animatorem dla dzieci.

Ślub stylizowany

Jeśli para młoda marzy o stylizowanym ślubie, to zdecydowanie pałac najlepiej nadaje się na motyw bajkowy. W takim przypadku można wykorzystać ubraną w bajkowe stroje obsługę, eleganckich kelnerów oraz strojność samej sali i zaprosić gości na przyjęcie z bajki. Na zaproszeniach w odpowiednim stylu warto dodać informację o stroju balowym – smokingu dla panów i sukniach z rozkloszowanymi spódnicami dla pań. W przypadku pałacu dodatkowe dekoracje zazwyczaj na taką okazję nie są już potrzebne.

Źródło: palacdomaniowski.pl

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com