a
HomeBiznesSpinki do mankietów – jak je nosić?

Spinki do mankietów – jak je nosić?

Spinki do mankietów – jak je nosić?

Ozdobione kamieniami, klasyczne, albo w kształtach nawiązujących do zainteresowań, czy wykonywanego zawodu osoby je noszącej – spinki do mankietów dostępne są obecnie w wielu wzorach, a panowie coraz chętniej wybierają ten dodatek na różnego rodzaju okazje. Jak dobierać spinki i do czego nosić taką biżuterię, aby wyglądać dobrze?

Srebrne spinki do mankietów noszone są zazwyczaj na uroczyste okazje, jak np, ślub, bankiet, czy kolacja biznesowa. Moda męska dopuszcza jednak również pewne wyjątki i dziś po ten element biżuteryjny sięgają panowie wybierając się na mniej formalne spotkania. Spinki wymagają odpowiedniej koszuli, czyli z otworami zamiast guzików w mankietach. Poza tym warto wiedzieć, że źle postrzegane jest noszenie tego typu ozdób do samej koszuli bez marynarki. Odpowiednio dobrany garnitur to podstawa eleganckiego wyglądu – mankiet koszuli powinien wystawać z rękawa marynarki, co umożliwi prezentację spinek.
Na co jeszcze trzeba zwracać uwagę? Z całą pewnością na inne dodatki, jak np. zegarek, klamra paska, czy spinka do krawata. Panowie czasem zapominają, że spinki do koszuli stanowią jeden z elementów biżuteryjnych stroju, który powinien współgrać z innymi. I chociaż spinki nie są mocno widoczne, potrafią zaburzyć harmonijny charakter stylizacji.

Obecnie spinki do mankietów dostępne są nie tylko w wersji klasycznej, a w sklepie Modini.pl znaleźć można także tego typu ozdoby w różnych kształtach. Mogą one stać się ciekawym akcentem eleganckiego stroju, który nawiązywać będzie do charakteru uroczystości. Jest to również doskonały pomysł na prezent, który odnosić się będzie do zainteresowań albo pracy zawodowej obdarowanego mężczyzny: gaśnica dla strażaka, spinki ozdobione cyframi dla matematyka, czy motocykl dla miłośnika jazdy jednośladami to tylko niektóre z licznych propozycji.

A jakie wzory są najbardziej klasyczne? Z pewnością te proste w kształcie i skromnie ozdobione. Najczęściej są to spinki kwadratowe lub prostokątne, wykonane ze złota lub srebra, niekiedy ozdobione kolorowym akcentem w stonowanej barwie. Tego typu spinki doskonale sprawdzą się na formalne okazje, jak np. służbowa kolacja, czy uroczysty bankiet. Oczywiście dostępne są również spinki z nieco bogatszymi zdobieniami, jak np. w kształcie kryształów.

Spinki do koszuli to klasyczny dodatek, który potrafi doskonale podkreślić uroczysty charakter całego stroju, a także osobowość noszącego go mężczyzny. Jest symbolem dobrego smaku i elegancji, dlatego warto po niego sięgnąć.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com