a
HomeDom i wnętrzeSzklana kabina prysznicowa w łazience

Szklana kabina prysznicowa w łazience

Szklana kabina prysznicowa w łazience

soap-589824_1280Kabina prysznicowa, czy wanna, odwieczny problem i trudny wybór podczas remontu łazienki. Na pewno każda z tych opcji ma swoje niepodważalne plusy i zalety. Dlatego najlepiej jest, gdy w łazience można pomieścić i jedno i drugie.

Jeżeli jednak z różnych powodów decydujemy się na kabinę prysznicową, warto zastanowić się nad jej obudową, ściankami, drzwiami itp. Dobrze, gdy prysznic jest wygodny i funkcjonalny, a samo wejście komfortowe i nieprzysparzające problemów.

Kabina prysznicowa powinna być dość szczelna, tak, aby woda nie wypływała na łazienkę, a szyby prysznica zabezpieczone powłoką, która powoduje perlenie wody, by po użytkowaniu nie zostawały zacieki lub plamy zaschniętej wody, płynów i mydła.

Kabina prysznicowa może pełnić rolę dekoracyjną, wystarczy zaprojektować ładny, ciekawy i pasujący do wnętrza elegancki wygląd. U dobrego szklarza można zrobić takie kabiny na specjalne, indywidualne zamówienie, w dowolnych wymiarach, kolorystyce, kształcie i charakterze.

Optymalny wymiar standardowej kabiny prysznicowej o kwadratowej podstawie to ok. 90×90 cm, natomiast w planie prostokąta, jeden z boków podstawy może mieć od 100 do 140 cm.

W nowoczesnych łazienkach, kabiny prysznicowe mają bardzo zróżnicowane wymiary wynikające z potrzeb i upodobań ich właścicieli. Często także spotyka się kabiny prysznicowe o nietypowych kształtach, uwarunkowanych przede wszystkim nieszablonową przestrzenią, np. skośnym dachem na poddaszu, osobliwą wnęką, ograniczoną powierzchnią, itp. W takich sytuacjach wykonanie kabiny na zamówienie zdaje się być koniecznością.

Przeczytaj też poradnik Meble łazienkowe do małej łazienki.

Artykuł opracowany na podstawie strony firmy Glassland Poznań

Share With:
Tags

BozenaKowalczyk@dayrep.com