a
HomeCiekaweSzkolenie z opisu stanowisk pracy – dlaczego warto?

Szkolenie z opisu stanowisk pracy – dlaczego warto?

Szkolenie z opisu stanowisk pracy – dlaczego warto?

Precyzyjny opis stanowiska pracy kluczowe zadanie czekające na rekruterów i menedżerów. Wydawałoby się, że nie ma nic prostszego niż opisanie oczekiwań wobec pracownika. Tymczasem to spore wyzwanie: opis musi być krótki, ale treściowy, powinien spełniać szereg założeń formalnych. Jak go napisać? Pomocne będzie szkolenie z opisu stanowisk pracy.

Czym jest opis stanowiska pracy?

Opis stanowiska pracy tworzony przez pracownika HR to nie to samo co krótkie opowiadanie na temat danego zawodu. Jego zadaniem jest precyzyjnie określić położenie pracownika w hierarchii firmy, dokładnie rozpisać jego zadania oraz rolę. Opis dotyczy konkretnego stanowiska w konkretnej firmie – musi w stu procentach odpowiadać rzeczywistości, nie może wprowadzać w błąd ani potencjalnego pracownika, ani innych członków zespołu. W kilku zdaniach czy podpunktach musi zawierać wyczerpujące informacje na temat danego stanowiska w firmie. Musi być jasny, czytelny i przejrzysty.

Dla kogo kurs z tworzenia opisu stanowisk pracy?

Kto skorzysta na szkoleniu z opisu stanowisk pracy? Będą to przede wszystkim osoby rekrutujące nowych pracowników, na co dzień stające przed wyzwaniem tworzenia opisów stanowisk pracy – a więc rekruterzy i inne osoby zatrudnione w dziale HR. Tego rodzaju szkolenie może okazać się przydatne również menedżerom i osobom zarządzającym firmą na różnym szczeblu. Wiedząc, jak powinien wyglądać profesjonalny opis stanowiska, będą mogli lepiej czuwać nad procesem rekrutacji i zatrudniania nowych pracowników, skuteczniej poradzą sobie również z wyznaczaniem roli pracownikom i zarządzaniem nimi.

Gdzie zdobyć umiejętność tworzenia opisu stanowisk pracy?

Szkolenia z opisu stanowisk pracy oferuje wiele szkół i ośrodków. W swojej ofercie mają je publiczne uczelnie oraz prywatne centra szkoleniowe. Kurs może być elementem większego szkolenia lub odbywać się samodzielnie. Przeglądając ofertę, trzeba sprawdzić, czy składa się wyłącznie z części teoretycznej, czy dla uczestników szkolenia zaplanowano również ćwiczenia praktyczne, które są nieocenione w zdobywaniu nowych umiejętności.

Dlaczego warto zapisać się na szkolenie z opisu stanowisk pracy?

Pracownicy HR, którym zależy na podniesieniu swoich kwalifikacji, nie powinni się wahać, zapisując się na szkolenie z opisu stanowisk pracy. To umiejętność kluczowa w ich zawodzie.Na kursie dowiedzą się, jakie błędy popełniali, werbując nowych pracowników, oraz nauczą się prawidłowo konstruować opisy stanowisk pracy. Dzięki temu ich działania będą bardziej efektywne – unikając nieporozumień i profesjonalnie, ale przystępnie redagując treści, będą działać szybko i skutecznie.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na sebastiantrzaska.pl

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com