a
HomeDom i wnętrzeBogaty wybór mebli z technorattanu

Bogaty wybór mebli z technorattanu

Bogaty wybór mebli z technorattanu

3

Większość osób posiadających ogród lub taras staje co rok, na wiosnę, przed tym samym problemem. Jest nim zakup nowych mebli ogrodowych. Krzesła, stoliki, ławki, huśtawki, doniczki i skrzynki. Dużo tego. A gdyby tak kupić raz, a dobrze?

Dlaczego co rok?

Meble ogrodowe niszczeją w tempie zawrotnym: łamie je grad, przewraca wiatr, a ich kolory bledną od słońca. Skrzynki i donice łamią się, osłabione zmieniającymi się co i rusz warunkami atmosferycznymi, a huśtawki pękają pod ciężarem naszych coraz cięższych pociech. Oto powody, dla których wszystkie te przedmioty kupujemy co rok. Ale jest inna, lepsza opcja. Jest nią zakup mebli z technorattanu.

Dlaczego technorattan?

Powodów, dla których warto jest jednak kupić meble z technorattanu jest co najmniej kilka, a najważniejszym jest ich trwałość i praktycznie niezniszczalność. Unikniemy dzięki tej inwestycji sytuacji opisanych powyżej.
Poza tym, meble te są o wiele piękniejsze niż plastikowe krzesełka a czyszczenie ich jest bajecznie proste. To tylko kilka podstawowych zalet mebli z technorattanu, choć warto szerzej napisać o jeszcze jednej z nich. Mianowicie o możliwości skomponowania zestawu.

Wszystko do siebie pasuje

Jeśli zależy nam na tym, aby nasz ogród lub taras wyglądał naprawdę pięknie, warto pokusić się o skomponowanie w nim zestawu pasujących do siebie mebli. I mowa tu nie tylko o stoliku i krzesłach, bowiem meble z technorattanu to także:
– sofy i fotele – nie jesteśmy już skazani na nudne, proste i niewygodne krzesełka plastikowe, które łamią się pod ciężarem naszych nieco cięższych gości,
– ławki i leżanki – niektóre z ławek są otwierane od góry, dzięki czemu spełniają funkcję skrzyni, do której możemy schować poduchy i koce przed wiosenną burzą,
– łóżka ogrodowe, wzorowane na hamakach, stają się niezwykle wygodne, jeśli umieścimy w nich specjalny materacyk i poduszkę,
– donice i skrzynki, w których zmieszczą się zarówno drobne, pachnące kwiaty, jak i małe krzewy a nawet drzewka,
– huśtawki ogrodowe.

Kolorystyka

Aby skomponować prawdziwie imponujący zestaw, warto aby wszystkie jego elementy były utrzymane w tej samej kolorystyce. Meble z technorattanu produkowane są przede wszystkim w następujących kolorach:
– biel,
– szarość,
– brąz.
Oczywiście w szerokiej gamie odcieni, lecz znalezienie pełnego zestawu w identycznym kolorze nie nastręczy nam kłopotów.

Dodatki

To one są dopełnieniem efektu. Dodatkami do mebli z technorattanu będą:
– wygodne i piękne poduchy i koce ułożone na fotelach, sofie i huśtawce,
– wyróżniający się blat stolika, wykonany np. z hartowanego i barwionego szkła – wreszcie koniec z ceratowym obrusikiem,
– coraz częściej spotykane są sofy z pięknym, składanym jak budka dziecięcego wózka daszkiem. Daje on nie tylko ochronę przed palącym słońcem, ale też pozwala na stworzenie przytulnego, intymnego wręcz kącika.

Koniec z kiczem

Meble z technorattanu uwolnią nas od zmory plastikowych mebli ogrodowych o niskiej jakości i zerowych walorach estetycznych. Wreszcie w naszym ogrodzie może zapanować piękno, elegancja i atmosfera luksusu.meble z technorattanumeble z technorattanuBogaty wybór mebli z technorattanu, meble z technorattanu, aranżacja, aranżacja wnętrzBogaty wybór mebli z technorattanu, meble z technorattanu, aranżacja, aranżacja wnętrz

Share With:
Author