a
HomeDom i wnętrzeKilka prostych pomysłów na zaoszczędzenie miejsca

Kilka prostych pomysłów na zaoszczędzenie miejsca

Kilka prostych pomysłów na zaoszczędzenie miejsca

aranżacja, aranżacja wnętrz

aranżacja, aranżacja wnętrz

W erze konsumpcjonizmu wszyscy mają coraz więcej i z czasem okazuje się, że w mieszkaniu lub domu brakuje miejsca na niektóre przedmioty. Oczywiście, najprostszą metodą byłoby pozbycie się części z nich. Co jednak, jeśli nie potrafimy tego zrobić, wszystkie rzeczy są nam potrzebne albo nasze mieszkanie jest naprawdę niewielkie? Możemy skorzystać z pewnych tricków, które pozwolą nam chociaż trochę zaoszczędzić cenne miejsce.

W łazience

Masz niewielką umywalkę, na której z trudem mieści się dozownik z mydłem? Może więc warto byłoby pomyśleć o modelu, który ma już wmontowany dozownik – na górze znajduje się tylko on, a butelka z płynem skryta jest pod umywalką. Na przykład Villeroy & Boch umywalka Joyce jest wyposażona w takie akcesorium. Dzięki temu na umywalce możesz umieścić jakiś inny często używany kosmetyk lub po prostu zostawić sobie trochę wolnej przestrzeni.

W sypialni

Pomyśl o pustych przestrzeniach, które masz w domu i mógłbyś je zagospodarować. Wiele osób ma sporo wolnego miejsca pod łóżkiem. Może włożysz jakieś rzeczy w płaskie pudełka i ułożysz je tam?

Jeśli masz naprawdę niewielkie, ale dość wysokie mieszkanie, poważnie przemyśl także spanie na antresoli – w ten sposób możesz zaoszczędzić naprawdę dużo miejsca. A może zamiast łóżka wybierzesz rozkładaną kanapę, która w nocy będzie Ci służyć jako łóżko, a w ciągu dnia będzie wygodnym miejscem do siedzenia?

W kuchni

Możesz zaoszczędzić miejsce w szafkach kuchennych, jeśli kupisz taki zestaw garnków, które można włożyć jeden w drugi. Taka garnkowa „matrioszka” nie zagraci całej Twojej szafki. Na deski, łyżki i akcesoria możesz mieć specjalne uchwyty na ścianach – odciążysz w ten sposób przepakowane szuflady.

Selekcja

Wszystkie te wskazówki na pewno Ci pomogą nieco zaoszczędzić miejsce w niewielkim mieszkaniu, ale przede wszystkim powinieneś dokładnie rozważyć selekcję posiadanych przedmiotów. Czy na pewno korzystasz z nich wszystkich?

Jak często to robisz? Może się okazać, że urządzenie do pieczenia chleba włączasz średnio raz w roku. Oddaj je znajomemu, który zawsze chciał takie mieć i będzie go często używał. A może z pewnych przedmiotów korzystasz tylko sezonowo i mógłbyś je po prostu wypożyczać na pewien czas?

Z niektórymi przedmiotami może Ci być trudno się rozstać ze względu na ich wartość sentymentalną. Zastanów się jednak, jak często przeglądasz te rzeczy. Jeśli się okaże, że właściwie nigdy po nie nie sięgasz, tylko leżą w szafie – pozbądź się ich, niepotrzebnie zajmują cenną przestrzeń w Twoim domu.VilleroyVilleroyKilka prostych pomysłów na zaoszczędzenie miejsca, Villeroy, aranżacja, aranżacja wnętrzKilka prostych pomysłów na zaoszczędzenie miejsca, Villeroy, aranżacja, aranżacja wnętrz

Share With:
Author