a
HomeDom i wnętrzeFrontowe ściany szklane – czy warto?

Frontowe ściany szklane – czy warto?

Frontowe ściany szklane – czy warto?

ściany szklane warszawa

Budując dom jednorodzinny, możemy wykonać część jego ścian ze szkła. Rozwiązanie to jest co prawda mało popularne w Polsce, jednak warto zaznaczyć, że nie oznacza to, że jest ono złe. Wbrew pozorom, ma ono wiele zalet.

Nowoczesne budownictwo

Zastosowanie frontowych ścian szklanych Warszawa pozwala nadać budynkowi nowoczesny i jednocześnie elegancki charakter. Przeszklone przestrzenie są bowiem elementem modernistycznym, który nie tylko stanowi bardzo elegancką część elewacji, ale i cechuje się wysoką praktycznością. Dzięki niemu można doskonale doświetlić nawet ogromny salon czy stworzyć wspaniałą oranżerię, w której można spędzać zimowe dni wśród zielonych kwiatów i krzewów.

Ciepły dom

Mimo że ściany szklane Warszawa są uważane za chłodne, nie ma to nic wspólnego z prawdą. Obecnie producenci ścian ze szkła dbają, by ich współczynnik przenikalności cieplnej był taki sam lub niższy jak w oknach PCV wysokiej jakości. Oznacza to, że ściany szklane Warszawa nie sprawią, że w domu jednorodzinnym będzie zimno w chłodne dni. Co więcej, może być w nim nawet cieplej niż w domu ze ścianami tradycyjnymi, gdyż duża przeszklona powierzchnia będzie ułatwiała nagrzewanie się pomieszczeń dzięki promieniom słonecznym.

Rachunki za ogrzewanie domu z frontowymi ścianami ze szkła nie będą więc w żadnym przypadku wyższe. Zwykle pozostaną one na takim samym poziomie jak w domach o ścianach z cegły bądź pustaków.

Odpowiednie szkło

Warto też podkreślić, że ściany frontowe szklane produkowane są ze szkła o zwiększonej wytrzymałości. Jego rozbicie jest więc znacznie trudniejsze niż w stłuczenie szyby okiennej czy lustra. W praktyce niemalże nie zdarza się, by ściana ze wzmocnionego szkła pękła samoczynnie lub pod wpływem silnego uderzenia. Ponadto szkło to nie jest podatne na zarysowania, co sprawia, że zachowuje ono doskonały wygląd przez wiele lat, nie wymagając przy tym skomplikowanej i czasochłonnej konserwacji oraz pielęgnacji. Szklane ściany myje się bowiem tak samo jak czyści się okna.

Gdzie stosować?

Frontowe ściany szklane Warszawa można montować w każdym pomieszczeniu. Zwykle stosuje się je jednak w salonach, które znajdują się na parterze domu jednorodzinnego. W szklanej ścianie umieszcza się również drzwi, które umożliwiają wyjście bezpośrednio do ogrodu lub na taras znajdujący się na równi z powierzchnią ziemi. Rozwiązanie to jest obecnie bardzo popularne nie tylko w domach jednorodzinnych – korzystają z niego również deweloperzy, którzy stosują je podczas budowy bloków mieszkalnych, w których mieszkania parterowe posiadają oddzielne ogródki wypoczynkowe.

Nietrudno więc zauważyć, że zastosowania ścian szklanych Warszawa są niemalże nieograniczone. Z powodzeniem można je wykorzystywać zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i do tworzenia ścian zewnętrznych budynków. Pozwalają one również tworzyć dowolne kształty, gdyż szkło wykorzystywane do ich produkcji może być poddawane gięciu. Wszystkie atuty ścian tego rodzaju sprawiają więc, że warto je wykorzystywać w każdym miejscu – również do tworzenia elewacji.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com