a
HomeDom i wnętrzeMeble ogrodowe – co wybrać?

Meble ogrodowe – co wybrać?

Meble ogrodowe – co wybrać?

podświetlane donice ogrodowe

Wybór konkretnych mebli ogrodowych może okazać się sporym wyzwaniem – wszystko przez producentów mebli ogrodowych, którzy co roku pokazują nam nowe, ciekawe komplety oraz serie mebli. Jak odnaleźć się w tym gąszczu ofert? Co wybrać? Jakie meble okażą się najlepsze dla naszego ogrodu czy tarasu? Oto kilka wskazówek dla kupujących!

Meble technorattanowe i aluminiowe

Najpopularniejszymi materiałami wykorzystywanymi przez producentów są technorattan i aluminium. Meble technorattanowe mają za zadanie imitować meble wykonane z naturalnych pnączy rattanowych, które ze względu na duże zagrożenie dewastacji środowiska nie są już zbierane. Włókno technorattanowe jest syntetykiem, niezwykle odpornym na uszkodzenia, działanie promieni słonecznych, zmienne warunki atmosferyczne. Technorattan posiada zwartą strukturę, przez co do jego wnętrza nie przedostaje się brud czy pyły. Dzięki temu również jego czyszczenie z powierzchniowych zabrudzeń nie sprawia problemów – wystarczy wilgotna szmatka.

Zaletą mebli technorattanowych jest również ich lekkość – zazwyczaj są one wykonywane na aluminiowych stelażach, które stabilnie podtrzymują całą konstrukcję.

Jakie elementy znajdziemy w zestawach mebli technorattanowych? Przede wszystkim są to leżanki, krzesła, fotele, stoły. Nie brakuje jednak również podświetlanych donic ogrodowych czy skrzyń ogrodowych.

Meble wykonane w całości z aluminium odznaczają się elegancką linią – ze względu na wygląd i trwałość najczęściej wykorzystywane są przede wszystkim w restauracyjnych ogródkach letnich. Ich zaletą jest oczywiście także niska waga, która sprawia, że ich przenoszenie nie wymaga wysiłku.
Meble aluminiowe są odporne na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Są one nierzadko pokrywane dodatkowymi warstwami ochronnego lakieru, co czyni je odpornymi na wnikanie rdzy.

Share With:
Tags

BozenaKowalczyk@dayrep.com