a
HomeCiekaweReklama firmy na opakowaniach

Reklama firmy na opakowaniach

Reklama firmy na opakowaniach

2

Opakowanie produktu może wydawać się rzeczą mało ważną i poboczną. Oczywiście, najważniejsza jest jego zawartość i to ona w dużej mierze powoduje zadowolenie klienta. Jednak ciekawe, piękne lub oryginalne opakowanie także może bardzo wiele zmienić. Projektowanie opakowań jest w pewnym sensie sztuką. Z jednej strony muszą być one solidne, praktyczne i łatwo otwierane. Jednocześnie stanowią wspaniałą reklamę produktu oraz zachęcają klienta do zakupu i posiadania pozytywnych skojarzeń z marką. Dlaczego warto inwestować w projektowanie opakowań i czy rzeczywiście jest to takie ważne?

Skojarzenia z marką

Większość marek posiada pewną filozofię. Oznacza to, że pracowników tworzących daną firmą ważne jest na przykład przesłanie motywacyjne, ekologiczne czy dowolne inne. Dobrze, jeśli już opakowanie produktu będzie mówić klientom coś na temat filozofii marki i jej konkretnego przesłania.
Możemy zamieścić nasz slogan reklamowy na produkcie. Warto pomyśleć również o umieszczeniu symboli na opakowaniu – oczywiście takich, które będą kojarzyć się z daną marką i jej przesłaniem.

Charakterystyczne

Są takie produkty, które słyną ze swoich opakowań. Większość ludzi na świecie doskonale wie na przykład, że Coca-Cola to napój a logo nagryzionego jabłka ma firma Apple. Warto więc stworzyć charakterystyczne opakowania produktów, które sprawią, że klienci niemalże natychmiastowo będą kojarzyć nasze produkty z firmą, którą prowadzimy.

Kontakt

Na opakowaniu warto umieścić nie tylko nazwę, logo i przesłanie firmy. Specjaliście od projektowania opakowań polecają również napisać tam jakąś wskazówkę dotyczącą kontaktu z firmą – adres e-mail lub telefon. Jest to swego rodzaju wyjście naprzeciw konsumentowi, który może skontaktować się z firmą, aby złożyć zażalenie czy zadać pytanie dotyczące produkcji.
Otwartość na klientów, ich prośby oraz sugestie bardzo procentuje, warto zatem pomyśleć o tego typu formie oznaczenia opakowania. Dobrze jest również uruchomić specjalną infolinię dla naszych klientów.

Jeżeli zainteresował Cię artykuł koniecznie odwiedź stronę projektowanie opakowań – Elanpopack

Share With:
Author