a
HomeDom i wnętrzeTrzy kroki do pięknego ogrodu

Trzy kroki do pięknego ogrodu

Trzy kroki do pięknego ogrodu

Trzy kroki do pięknego ogrodu

Każdy właściciel domu wie, jakim szczęściem jest posiadanie kawałka własnej przestrzeni na świeżym powietrzu. Spędzając czas wolny w ogrodzie lub na tarasie, możemy skutecznie odciąć się od wszędobylskich monitorów, które zakłócają nasz odpoczynek. Podpowiemy ci, jak stworzyć w swoim ogrodzie prywatny kącik, w którym zapomnisz o całym świecie, oddając się błogiemu relaksowi.

Krok pierwszy – strefa komfortu

Jeśli chcesz naprawdę wypocząć w wielkim stylu, musisz przede wszystkim zadbać o komfortowe miejsce. Hitem ostatnich sezonów są technorattanowe meble, które nadają przestrzeni szyku i elegancji. Wstawiając do altany czy patio fotele ogrodowe z technorattanu w zestawieniu ze stolikiem, wykreujesz idealne miejsce, w którym oddasz się lekturze albo po prostu, leniwie wygrzejesz się na słońcu.

Krok drugi – dekoracje

Odpowiednio dobrane detale dodają przestrzeni smaku i charakteru. Z ogrodowym klimatem pięknie harmonizują delikatne dodatki, takie jak świece i lampiony. Kilka sztuk zawieszonych pod sufitem altany lub ustawionych przy dróżce nada całości subtelnego blasku i wprowadzi romantyczną atmosferę. Aby cieszyć się ogrodem niezależnie od pogody, warto mieć pod ręką ciepły pled, który ogrzeje cię w chłodne wieczory. Rzucony pozornie od niechcenia na fotel, w połączeniu z poduszkami w tej samej tonacji, niebanalnie urozmaici nudne krzesło.

Krok trzeci – rośliny

Jeśli mowa o zagospodarowaniu ogrodu, to nie sposób nie wspomnieć o roślinności. Od kilku sezonów niekwestionowanym numerem jeden są aranżacje roślinne w rustykalnym stylu, które świetnie komponują się chociażby z elementami z betonu architektonicznego. Architekci coraz częściej odchodząc od misternych rabat i klombów na rzecz luźnych, naturalnych kompozycji przywołujących obraz ogrodów naszych babć. Popołudniowa kawa albo obiad z rodziną w otoczeniu bujnej trawy, malw i chabrów wprowadzi cię w prawdziwie sielski nastrój.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com