a
HomeDom i wnętrzeSzafa w pokoju dziecka – co wybrać?

Szafa w pokoju dziecka – co wybrać?

Szafa w pokoju dziecka – co wybrać?

Urządzanie pokoju przedszkolaka może okazać się sporym wyzwaniem dla rodziców, którzy chcą stworzyć wygodny, ale i niedrogi design w pomieszczeniu. Na szczęście szeroki wybór mebli topowych producentów oraz liczne promocje sprawiają, że urządzimy pokój dziecka szybko i z klasą. Jakie meble będą niezbędne?

W przypadku dziecka w wieku przedszkolnym z pewnością ważne jest dobrze dobrane łóżko ze ściankami bocznymi, nieco wyższymi niż rama łóżka. Takie łóżeczko zapewni bezpieczny i spokojny sen. Do łóżeczka musimy dobrać odpowiedni materac – najlepsze okażą się materace warstwowe, w których wnętrzu znajdziemy trawę morską czy też włókna kokosowe. Będą one doskonale chłonąć wilgoć i zapobiegną rozwijaniu się drobnoustrojów.

Jakie meble?

Wybór mebli jest niezwykle szeroki. W pokoju dziecka powinna znajdować się szafa – najlepsze okażą się szafy 1-drzwiowe. Są one wąskie, a jednocześnie pozwolą dziecku na rozpoczęcie przygody z porządkowaniem swoich rzeczy. Do szafy kupić możemy również komodę z tego samego zestawu. W pokoiku dziecka warto ustawić także niewielki stoliczek z krzesełkami – będzie to miejsce idealne do rysowania czy malowania. Na stoliku warto postawić kubeczki z kredkami, papier. Całość pomieszczenia dopełnią regały z półkami na zabawki czy książeczki.

Share With:

BozenaKowalczyk@dayrep.com